پارتیشن اداری
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

پارتیشن شیشه ای هوشمند

09196707410 کارشناس پروژه
پارتیشن شیشه ای هوشمند

پارتیشن شیشه ای هوشمند نسل جدید پارتیشن ها است. در این سبک از پارتیشن از شیشه های اسمارت به منظور مات کردن شیشه ها استفاده می شود و ظاهری مدرن و شیک را به فضای اداری می بخشد.

چوبافرم
چوبافرم

پارتیشن شیشه ای هوشمند

یکی از بهترین و جذاب ترین انواع پارتیشن های اداری که بسیار نیز مورد توجه و استقبال قرار می گیرد، پارتیشن شیشه ای هوشمند است. این نوع از پارتیشن از تنوع بالایی برخوردار است و بهترین روش برای استفاده بهینه از فضا می باشد. 
کنترل پذیری یکی دیگر از مزیت های پارتیشن های شیشه ای هوشمند عنوان می گردد. قابلیتی در این نوع از محصول فراهم شده است تا افراد بتوانند به راحتی از این نوع پارتیشن استفاده کنند و با توجه به نوع نیاز، از خصوصیت مات و یا شفافیت آن بهره مند شوند و پس از اتمام کار و یا جلسه آن را به حالت اولیه برگردانند. 
بنابراین پارتیشن هوشمند اداری را می توان به عنوان پر کاربردترین نوع از انواع پارتیشن شیشه ای در نظر گرفت چرا که می تواند فضای بسیار جذابی را برای انجام کار فراهم نماید.
ما در این مقاله از وب سایت چوبافرم به پارتیشن شیشه ای هوشمند و مزایای خاص آن می‌پردازیم و به شما کمک می‌کنیم تا یک پارتیشن شیشه ای هوشمند فوق العاده را برای محل کار یا منزل خود انتخاب و خریداری نمایید.

پارتیشن شیشه ای هوشمند چیست؟

 پارتیشن شیشه ای اداری هوشمند- چوبافرم

پارتیشن شیشه ای هوشمند یک روش نوآورانه و خلاقانه از انواع پارتیشن های شیشه ای است که توانسته تحول بزرگی را در حوزه دکوراسیون به ارمغان آورد. هنگامی که می خواهید در دفتر کار خود یک فضای خصوصی داشته باشید و یا هنگام جلسات اداری می توانید با استفاده از یک ریموت، شیشه های هوشمند را تبدیل به حالت مات کنید. این امر بدون محدود کردن نور ورودی به فضا انجام می گیرد. از شیشه های هوشمند علاوه بر دفاتر اداری، در منازل نیز برای حمام و سرویس های بهداشتی استفاده می شود. 

شیشه هوشمند یا smart glass یک نوع جالب و متفاوت از شیشه هستند که با استفاده از تکنولوژی به کار رفته در آن، می توان میزان جذب نور را کنترل نمود. در واقع به نحوی است که با استفاده از جریان برق، مات و یا روشن می گردد. 
نحوه تغییر میزان جذب نور به صورت دستی است و بدین صورت است که با فشردن یک کلید ریموت، شیشه از حالت شفاف به حالت مات و بالعکس تغییر می کند.  ساختار شیشه هوشمند به نحوی است که در برابر جریان الکتریسیته از خود واکنش نشان می دهد و دو حالت کاملا مات و کاملا شفاف را بوجود می آورد.

انواع پارتیشن هوشمند

این پاریتشن از نظر فریم به دوبخش تقسیم میشود که شامل:

 1. فریم دار:  همان طور که از نام این پارتینش مشخص است این نوع پارتیشن دارای فریم یا قاب است. فریم های چوبی یکی از محبوب ترین نوع های فریم هستند زیرا به دلیل تنوع زیاد این فریم شما توسط این فریم میتوانید برای تمامی دکوراسیون ها استفاده کنید فریم های چوبی بسیار سبک هستند و در ادارات بیشتر از این نوع فریم در پارتیشن هوشمند استفاده میکنند. علاوه بر این فریم دیگر محبوبیت زیادی دارد که به آن فریم آلومینیومی گفته میشود این فریم نسبت به فریم چوبی بسیار ارزان تر است. 
 2. فریم لس: پارتیشن های هوشمند فریم لس هیچ نوع قاب و فریم در خود ندارند و بیشتر از این فریم در مکان های مدرن استفاده میکنند تا زیبایی بیشتری به محیط بدهند پارتیشن های هوشمند فریم لس بسیار ظریف هستند و به همین خاطر مقاومت کم تری دارند. شما میتوانید برای خرید این نوع از پارتیشن با شرکت ما تماس بگیرید.

دو نوع پارتیشن شیشه ای هوشمند داریم که شامل:

 1. پارتیشن تک جداره 
 2. پارتیشن دوجداره

تفاوت این دو پارتیشن این است که در ساخت پارتیشن تک جداره هوشمند از یک عدد شیشه ی هوشمند استفاده میکنند اما در پارتینش دوجداره از دو عدد شیشه به فاصله ی کم از هم قرار میگیرند. پارتیشن دوجداره  هوشمند به دلیل مزایای بیشتر، مورد استقبال خیلی از افراد قرار گرفته است. شما در این پارتیشن هوشمند میتوانید از پرده های کرکره ای استفاده کنید. این پارتیشن مقاومت بیشتر هم نسبت به پارتیشن تک جداره هوشمند دارد برای همین قیمت بیشتر هم نسبت به آن دارد. شما میتوانید برای خرید پارتیشن تک جداره هوشمند و یا پارتیشن دو جداره هوشمند با شرکت چوبا فرم تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

انواع پارتیشن هوشمند

انواع شیشه های هوشمند

انواع شیشه های هوشمند شامل:

 • شیشه های هوشمند خود تمیز شونده
 • شیشه های هوشمند مات شونده
 • شیشه های هوشمند فوتوکرومیک
 • شیشه های ترموکرومیک
 • شیشه های هوشمند SPD
 • شیشه های هوشمند LC
 • شیشه های هوشمند الکتروکرومیک

شما میتوانید برای خرید هرکدام از این نوع شیشه ها با شرکت چوبا فرم تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

مزایای پارتیشن های شیشه ای هوشمند

 • ظاهر شیک و مدرن با امکان دید به سایر بخش ها

 • قیمت مناسب 

 • امکان نصب سریع و راحت

 • امکان جابجایی پارتیشن و انتقال به فضای دیگر

 • عایق صدا، گرما و سرما

 • تنوع بی نظیری در طرح ها و رنگ ها 

 • امکان چاپ طرح دلخواه روی شیشه

 • استفاده بهینه از فضا

 • قدرت تنظیم میزان نور عبوری به فضا را دارد

 • در صورت نیاز یک حریم خصوصی ایجاد می‌کند

 • نگهداری و مراقبت از آن بسیار ساده و کم‌هزینه است

 • عایق خوبی در برابر صدا است.

ویژگی های پارتیشن شیشه ای هوشمند

ویژگی های پارتیشن شیشه ای هوشمند

ویژگی  پارتیشن شیشه ای هوشمند فرقی با پارتیشن های معمولی نمیکند به عنوان مثال در پارتیشن شیشه ای از فریم های چوبی و شیشه های آلومینیومی استفاده میکنند و شما هم میتوانید در پارتیشن شیشه ای هوشمند از این قابلیت ها استفاده کنید اما یک تفاوت که باعث شده است این پارتیشن محبوبیت زیادی پیدا کند این است که شما با فشار دادن یک دکمه میتوانید شیشه ی معمولی را به شیشه ی مات تبدیل کنید این مزیت باعث شده است که شما در هنگام استراحت یا یک کنفرانس مهم نیاز به یک حریم خصوصی برای خود هستنید شما میتوانید با فشار دادن این دکمه برای خود این حریم را ایجاد کنید و با ارامش بیشتری به کار خود ادامه دهید. شما میتوانید برای خرید پارتیشن شیشه ای هوشمند با شرکت ما تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت کنید.

 تنظبم نور در پارتیشن هوشمند اداری

بسیاری از کارمندان به نور محیط حساس هستند و امکان دارد در محل کار در تایم های مشخصی نور آن ها را اذیت کند. یکی از قابلیت های پارتیشن هوشمند تنظیم نور در است . پارتیشن شیشه ای هوشمند این امکان را فراهم میکند تا به وسیله این قابلیت شیشه را از حالت عادی به مات تبدیل کند برای همین دیگر نوری به داخل اتاق نمی آید از طرفی هم این پارتیشن ها در ادارات بیشتر در اتاق های کنفرانس نصب میشود و شما میتوانید در جلسات مهم از این قابلیت پارتیشن استفاده کنید.

قیمت پارتیشن های با شیشه هوشمند

قیمت پارتیشن یا شیشه های هوشمند- چوبافرم

با توجه به این امر که در شیشه های هوشمند فناوری خاصی دخیل می باشد و ویژگی های منحصر به فردی دارد، بنابراین نسبت به دیگر پارتیشن های شیشه ای از اختلاف قیمت برخوردار است. از این رو پارتیشن‌ های شیشه‌ ای که از شیشه هوشمند استفاده می‌ کنند، از سایر مدل‌ ها قیمت بالاتری دارند همچنین نوع فریم و ابعاد و اندازه پارتیشن شیشه‌ ای اسمارت نیز در قیمت آن تاثیر دارد.
دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای عبارت است از:

 • نوع شیشه هوشمند

 • نوع یراق آلات

 • برند تولید کننده 

 • نوع برچسب های به کار رفته

 • نوع کنترل های موجود 

اجرا و نصب پارتیشن شیشه ای هوشمند

اجرا و نصب پارتیشن شیشه ای هوشمند

به منظور اجرای پارتیشن شیشه ای هوشمند، متعلقات شیشه هوشمند در فریم های شیشه پارتیشن جاساز گشته و از طریق آن، برق در ابتدا به رسیور دستگاه متصل و سپس توسط ریموت کنترل روشن و خاموش کردن شیشه های هوشمند انجام می پذیرد.
بعد از قرار دادن شیشه هوشمند در قاب مورد نظر و تثبیت آن سیم کشی‌ های لازم انجام می‌ شود. بعد از سیم کشی‌ های لازم در چهارچوب و نصب یک گیرنده و فرستنده به طوری که دیده نشود و زیبایی ظاهری را برهم نزند، برق به شیشه متصل می‌ گردد و می‌ توان توسط کنترل از راه دور اقدام به روشن و خاموش کردن شیشه هوشمند پارتیشن نمود.


سخن آخر
به طور کلی می توان گفت که به منظور تقسیم بندی محیط ها از انواع پارتیشن های شیشه ای می توان استفاده نمود که یکی از جذاب ترین نوع آن پارتیشن شیشه ای هوشمند است. استفاده از پارتیشن با شیشه های هوشمند جهت ایجاد فضاهای خصوصی بسیار اهمیت دارد و سبب افزایش راندمان کار می شود. 
مجموعه چوبا فرم با سال‌ ها فعالیت در زمینه طراحی و اجرای پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در فضاهای مدرن و لوکس اداری آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌ باشد. برای نصب پارتیشن شیشه‌ ای هوشمند با کیفیت و ایده آل در دفتر کار خود با کارشناسان تخصصی ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره با کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید.


 • در پارتیشن شیشه ای هوشمند احتمال برق گرفتگی وجود دارد؟

  خیر ، دستگاه اینورتر و یا کاهنده ی برق ، برق 220 ولت شهری را به 48 ولت تبدیل می کند.

 • فرق شیشه های هوشمند با شیشه های مات در چیست؟

  شیشه های مات برای همیشه مات خواهند ماند در صورتی که شیشه های هوشمند با زدن دکمه ی ON/OFF از حالت شفاف به حالت مات  یا بالعکس تبدیل می شوند.

 • آیا شیشه های ریموت دار که در ساخت پارتیشن استفاده می شوند برق زیادی مصرف می کنند؟

  خیر نگران هزینه ی برق مصرفی نباشید این شیشه ها با ولتاژ 48 و یک آمپر کار می کنند و برق زیادی مصرف نمی کنند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید