پارتیشن اداری
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

تفاوت انواع مختلف پارتیشن اداری چیست؟

09196707410 کارشناس پروژه
تفاوت انواع مختلف پارتیشن اداری

 پارتیشن ها یک انتخاب کاربردی و پراستفاده برای محیط های مختلف از جمله ادارات و دفاتر می باشد. برای داشتن یک محیط کاری جذاب و پویا و صرف کمترین هزینه و وقت، دانستن تفاوت انواع پارتیشن های اداری موضوع مهمی است که به آن می پردازیم.
 

چوبافرم
چوبافرم

توجه به این نکته که ظاهر یک محیط اداری نقش بسیار موثری در جذب مشتری و افزایش راندمان کاری افراد یک مجموعه دارد، ایجاد تغییرات در فضاهای اداری و بعضا مسکونی امری بدیهی و مورد نیاز است. با افزایش تعداد کارمندان ممکن است نیاز به ایجاد تغییرات احساس شود؛ به عنوان نمونه فضای یک اتاق بزرگ را می توان تبدیل به چند بخش نمود بنابراین نصب پارتیشن بهترین انتخاب برای این سبک از تصمیم های موقتی است. در ادامه این مطلب از وب سایت چوبافرم به بررسی انواع پارتیشن های اداری، بیان تفاوت های هریک از پارتیشن های اداری و بهترین پارتیشن اداری می پردازیم.

پارتیشن اداری

یکی از انواع پارتیشن ها، پارتیشن اداری است که با توجه به تنوع بسیار گسترده ای که دارد، در فضاهای اداری پرکاربرد است. از طریق انتخاب یک پارتیشن اداری مناسب می توان به زیباسازی محیط کار کمک بسیاری نمود. هر یک از پارتیشن ها با توجه به شرایط خاص و موقعیت محیط انتخاب می شوند. 

ضرورت استفاده از پارتیشن در دکوراسیون اداری

تقسیم بندی فضا برای رسیدن به یک نظم نسبی تبدیل به یکی از ملزومات محیط های اداری شده است. این تقسیم بندی باید با توجه به نوع نیاز و متناسب با شرایط و موقعیت فضای اداری انتخاب گردد تا به زیبایی و افزایش راندمان مجموعه کمک کند. بنابراین بهترین گزینه اجرای پارتیشن های اداری است که از لحاظ سرعت در روند کار و هزینه های تمام شده بسیار مناسب است. 

انواع پارتیشن های اداری کدام اند؟

بررسی تفاوت­ انواع پارتیشن­ های اداری

تفاوت انواع پارتیشن های اداری- چوبافرم

انواع پارتیشن های اداری از لحاظ مختلف دارای تفاوت هایی هستند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

بر اساس نوع ساخت و جنس

برای ساخت پارتیشن های اداری از جنس های مختلف و نحوه ساخت و تولید متفاوتی استفاده می شود. به عنوان نمونه در فرآیند ساخت پارتیشن های تک جداره از انواع شیشه و ام دی اف استفاده می شود در حالیکه در پروسه ساخت پارتیشن های دو جداره از پروفیل آلومنیومی که از دوام بالایی برخوردار می باشند و کاملا سبک هستند استفاده می شود. از پارتیشن های شیشه ای نیز برای شخصی سازی و ایجاد حریم خصوصی در محیط اداری و یا منازل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس نوع نصب 

انواع پارتیشن های اداری بر اساس نوع نصب نیز با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از پارتیشن ها دارای نصب آسان تری هستند و در مقابل برخی دیگر دشوارتر نصب می شوند. پارتیشن هایی که فرآیند نصب آسان تری داشته باشد گزینه مناسب تری هستند در مقابل لازم است پارتیشن ها سبک و از قابلیت جابجایی نیز برخوردار باشند. در این صورت شرایط ایده آل تری برای انتخاب و اجرای پارتیشن های اداری خواهند داشت. 

بر اساس قیمت

از دیگر مواردی که سبب ایجاد تفاوت در پارتیشن های اداری می شود، قیمت آن ها است. در پروسه ساخت هر یک از پارتیشن های اداری، از متریال های متفاوتی استفاده می شود که با توجه به قابلیت هایی که دارد، از قیمت های متفاوتی نیز برخوردار است. هر یک از متریال های به کار رفته در پارتیشن ها از قیمت متفاوتی برخوردار است. تنوع قیمت در پارتیشن های اداری از این مزیت برخوردار است که افراد بتوانند با انواع سلیقه ها و بودجه ها، پارتیشن اداری مناسب با محیط خود را انتخاب نمایند. 

بر اساس نوع کاربرد

با توجه به تنوعی که هر یک از پارتیشن های اداری از آن برخوردارند، سبب شده که بتوان برای هر موقعیتی از بهترین پارتیشن استفاده نمود. هر یک از پارتیشن ها با توجه به نوع کاربرد برای شخصی سازی فضاهای مختلف بهترین گزینه هستند. بهتر است هنگام انتخاب پارتیشن ها به موقعیت و شرایط محیط توجه شود. به عنوان نمونه پارتیشن های کوتاه برای محیط های رسمی مناسب نیستند. 

هنگام انتخاب پارتیشن اداری باید به چه نکاتی توجه شود؟

هنگام انتخاب پارتیشن های اداری لازم است به مواردی توجه شود تا بتوان بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشیم. بهتر است تعداد اتاق هایی که لازم دارید را حساب کنید و نقشه طرحی که می خواهید پیاده کنید را در نظر داشته باشید تا بیشترین تناسب با محیط کاری فراهم شود.

اگر پارتیشن اداری زیاد استفاده شود مشکلاتی اعم از شلوغ شدن فضا و کاهش راندمان را ایجاد می نماید. اگر پارتیشن مناسب انتخاب نشود ممکن است برقراری ارتباط بین کارکنان به درستی برقرار نشود.

خرید بهترین پارتیشن اداری

انواع پارتیشن های اداری باتوجه به جنبه ها و تفاوت هایی که دارند، این امکان را فراهم می نمایند تا بتوان بر اساس شرایط یک فضای اداری بهترین انتخاب را از بین مدل های متنوع پارتیشن ها بهره مند شد. 

اگر شما نیز دوست دارید با انتخاب پارتیشنی مناسب، بهترین دکوراسیون را برای محیط اداری خود داشته باشید و یک فضای بخش ­بندی شده و ایده ­آل را در محیط کاری خود ایجاد نمایید، کافی است سری با شماره های درج شده در وب سایت شرکت چوبافرم در ارتباط باشید تا بدین وسیله علاوه بر کسب اطلاعات راجع به انواع پارتیشن های اداری، مشاوره رایگان را نیز دریافت نمایید. در این وب سایت امکان خرید انواع پارتیشن های اداری با قیمتی بسیار عالی برای شما فراهم است.

 


 • پارتیشن دو جداره بهتر است یا شیشه ای؟

  پارتیشن های شیشه ای نصب سختی دارند ولی دوام آنها بسیار بالاست و زیبایی خاصی به محل کار شما می دهند در مقابل پارتیشن های دوجداره نصب آسان تری دارند و دوام بالایی هم دارند. ممکن است به دلیل داشتن پروفیل کمی نسبت مدل شیشه ای ضعیف تر به نظر برسد.
   

 • پارتیشن های اداری چه جنسی دارند؟

  پارتیشن ها در انواع: چوبی، شیشه ای، آلومینیومی و از جنس شیشه های منعطف  هم دیده می شوند.
   

 • استفاده ی زیاد از پارتیشن اداری مشکلی دارد؟

  در صورتی که از پارتیشن اداری زیاد استفاده کنید، مشکلاتی نظیر گرفتگی محل کار و خواب آلودگی کارمندان را در پی دارد. همچنین محل کار را برای شما کوچک تر جلوه می دهد.
   


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید